2015 m. balandžio 22 d.

Odė linui :)

This post is for my Lithuanian readers and it's about Zweigart linen for cross stitch.

***

Kažkada seniai, kai jau gana sėkmingai dėliojau kryželius ant aidos, kažkas viename siuvinėtojų forume man primygtinai ėmė siūlyti žengti žingsnelį pirmyn ir išbandyti kitokius audinius siuvinėjimui. Tokius, kurie nesuausti blokais ar kvadratėliais ir kur reikia skaičiuot siūlelius. Kodėl man taip primygtinai tas siūloma aš nesupratau iki tol, kol nepaėmiau į rankas iš pradžių medvilninio evenweave audinio, o netrukus - ir lino. Štai tada mano širdis uždainavo ir kaip daugelis tų, išdrįsusių žengti tą mažytį žingsnelį, supratau, kad ant kanvos (aidos) daugiau tikrai nebenorėsiu siuvinėti. 

Pradžiai kruopelė teorijos. Visi audiniai, kur audinio gijos suaustos vienodais atstumais viena nuo kitos, bet nesuskirstytos blokais, vadinami vienu pavadinimu - evenweave. Jo sudėtis - nuo grynos medvilnės ar lino iki įvairiausių mišrių, pvz. medvilnė su sintetika ar linas su medvilne. Man maloniausias yra grynas linas, o gamintojas favoritas - Zweigart. Jo linas minkštas, bet standus, švelnus, nestoras, bet puikiai laiko formą. O asortimente - įvairiausių tankių, spalvų, raštų audiniai. Pradedančiosioms, kad nepasiklysti toje gausybėje, reikia žinoti du dalykus. Pirma, ant šių medžiagų dažniausiai siuvinėjama per du siūlelius, todėl norint palyginti jų smulkumą su Aida, reikia šį skaičių padalinti iš dviejų. Pavyzdžiui, 32 linas atitinka 16 Aida, 28 linas = 14 Aida ir t.t. Kaip matote, lino tankumas nurodomas skaičiais  28, 32, 36 ir t.t. Jie nurodo, kiek siūlelių telpa į vieną colį (colis lygus 2,54 cm) audinio. Ir antra. Kad nenusipirktumėte katės maiše, žinokite, kad Zweigart visus savo audinius "žymi" oranžiniu siūleliu, įaustu pakraštyje.
 


O štai čia skirtingų tankių Zweigart lino pavyzdžiai


 ir tas pats mažytis motyvas ant jų


Matote, kaip skiriasi širdelės dydis ? Aš pati neturiu favorito, renkantis medžiagos tankį, ir man vienodai mieli visi. Svarbiausia, pasirinkti tinkamai. Pavyzdžiui, sagei siuvinėti labiau tiks kuo smulkesnis linas.

Na, kai jau išsirinkome tankį, reikia pagalvoti ir apie spalvą. Zweigart gamina ne tik vienspalvius audinius. Languoti, taškuoti, marginti...


Taškuoti audiniai, manau, puikiai tiks šventiniams, kalėdiniams darbams, marginti - Mirabilia dizainams, o languoti audiniai man asocijuojasi su virtuve ir stalo dekoru.
Beje, tam žalsvai margintam audiniui kairėje jau esu išsirinkusi ir Marie Barber dizainą :)


Tik atminkite, kad marginti ir taškuoti audiniai turi "blogąją" pusę


Patinka, norisi ? Jei taip, tuomet jums tereikia užsukti čia

Na, ir paskutinis akordas šioje odėje - man labai patikusi Zweigart lininė juostelė dekoravimui. Rinktis galima iš dviejų pločių - 8 ir 19,5 cm. Nuotraukoje siauresnė juostelė.
Dailus kraštelis, minkštas, bet ne "skystas" audinys, tankis - 32. Telieka išsirinkti ideją. Man labai patinka ši


Arba taupydama liną siuvinėjimui, kad iš jo nereikėtu siūti visos pagalvėlės, štai šiuos motyvus siuvinėčiau ant būtent tokios juostelės ir ja po to dekoruočiau iš kito audinio pasiūtą pagalvėlės užvalkalą.


O kur dar tokios galimybės, kaip staltiesių, servetėlių kraštų dekoravimas ! Arba mažieji Veronique Enginger dizainai


Ech :)

Tokias Zweigart juosteles, jei tik panorėsite, jūs rasite čia.

Ką gi, jei turėjote kantrybės perskaityti iki galo, dėkui jums. 

Na, o šį post'ą remia parduotuvė kasiulai.lt


O aš keliauju siuvinėt :) 


2 komentarai:

  1. Как прекрасно! Очень понравился голубой цвет!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Приглашаю в свой новый блог Плюшевый мишка и его друзья!
    Сейчас можно записаться на розыгрыш слоника Таши http://mozgovkina.blogspot.ru/2015/04/candy.html

    AtsakytiPanaikinti

Thanks for stopping by :)
I understand Lithuanian, English, Russian and German. Thank you for your comments.